Stříbrný na Force Obr Drásalovi 2019, matador vytrvaleckých tratí, Michal Bubílek.
 
Co v loňské roce rozhodlo o vítězství Honzy Jobánka, více zkušeností? Favoritem závodu jsi byl spíše Ty s ohledem na vaši vzájemnou bilanci v závodech v loňském roce?
 
S Jobrovou statistikou bude vždycky favorit, nemusi mít zrovna snovou sezónu, ale na Obrovi je vždy minimálně o level lepší. Určitě diky zkušenostem s tratí a pak taky s jeho užasnou ekonomikou organismu, kdy s hodinami v sedle roste jeho pohoda a výkon - to je těžká zbraň. Ale hodně jsem se vloni naučil, a proto do toho jdu letos zas.
 
Jak jsi prožíval dobu, kdy už normálně závodíš a kondici posouváš závodní intenzitou? Jak jsi udržel motivaci a chuť se zlepšovat?
 
Byla to opravdu těžká doba, ale o to víc si to člověk musel správně nastavit v hlavě. Kolo mě stále velice baví a to byla moje výhoda při plnění tréninkových dávek. Jezdil jsem nové trasy, s novými sparingy, zpestřoval si trénink, jak jen to šlo.
 
Teď jsou stále více oblíbené extrémní výzvy, everesting, 300km za den, nonstop závody... jak tento trend vnímáš a co Tebe vede stále posouvat hranice?
 
Jo výzvy se hodně ujaly, sledoval jsem a asi to i chápu - lidé měli hodně času a méně motivace, takže to pro ně byl dobrý motor. 
Já osobně jsem si dal nějakou dvoustovku, ale jinak nic extremního. Spíš jsem volný čas využil k zlepšení regenerace a celkového fungování mého těla - cvičením, otužováním, stravou, doplňkovými sporty. To je dle mého názoru lepší cesta, jak posunout své limity, než "jen" objet 350km a nic víc. A co mě vede k posouvání vlastních hranic? Člověk asi musi být neustále trochu nespokojený, přemýšlivý a snažit se neustále vylepšovat, zrychlovat.
 
Měníš přípravu v posledních týdnech před Force Obrem - objemově? Kolik najedeš km za týden, abys měl vytrvalostní základ?
 
Tím, že přípravu nám změnil covid, tak vlastně Obr nebude tak daleko od posledního vytrvalostního bloku. Takže úplně speciální přípravu až na pár dlouhých tréninků zařazovat nebudu. Aktuálně trávím víc kilometrů na mtb a v intenzitach, takže se pohybuji 400-500km týdně.
 
Jaké je Tvoje oblíbené jídlo při tak dlouhém závodě? Přece jenom nepředpokládám, že to jedeš celé na gely.
Velkou porci jídla jsou tyčinky, mám štěstí, že máme v teamu kvalitní výživu a složením naprosto vyhovují. Gely jím nejdříve od půlky závodu a jediné co si připravuji jsou slané wafle a vařené brambory.
 
Děkujeme za rozhovor, hodně štěstí.

Hlavní partneři

Kooperativa Cardion

 Za podpory

PPF Nadace

Oficiálni partner mobility

Škoda auto

 

 

Partneři

logo české spořitelny T-mobile Lawi Balíkovna Nutrend Lesy ČR Zdravotní pojišťovna

 

 

Oficiální dodavatelé

Beko Alpa PlayStation Velkotržnice Lipence TKF Rajec Cargo Horalky Alltraining.cz

 

 

Dodavatelé cen

Loap Kilpi logo 3F logo Dermacol logo Craft

 

 

Generální mediální partner

Nova

Hlavní mediální partneři

iDNES Premium

 

 

Mediální partneři

Rádio Impuls VELO mtbs

Cyklistická sekce

Trek

 

 

Za podpory

Nadace ČEZ Centrech rehabilitační a sportovní péče Kudy z nudy

Marketingový parner

Trek

 

 

Lokální partneři

Partner Partner Raab Computer Decathlon Crussis