Honzo, teď o víkendu to bylo 14dní, co jsi vyhrál Obra Drásala, už jsi se z toho dostal? :) 

 

JJ: Jóó, dostal jsem se z toho poměrně rychle. Hned v týdnu jsme jeli s klukama silniční závod na Masarykově okruhu a jelo se mi výborně. Další víkend jsem vyhrál Bike Valachy. Nějak výrazně jsem unavenej nebyl, o rok dřív to bylo horší. 

 

Loňský ročník jsi jel 115 km a letos 175 km, téměř osm hodin závod, člověk by řekl, že to muselo být náročnější…

 

JJ: Ta délka závodu je jedna věc, ale spíš záleží v jakém tempu jedeš. Loni to tempo bylo hodně vysoký, dlouho jsem se snažil dojet Ondru Fojtíka, takže jsem si nemohl jet svoje tempo. A to letos šlo, snažil jsem se jet konstantní tempo, o kterém jsem věděl, že je vydržím jet až do cíle. Asi proto, jsem nepřijel úplně mrtvej. 

 

Jak se ti libila trať? Bloudil jsi někde? Měl jsi nějaké technické problémy? 

 

JJ: Trať se mi líbila, je těžká, ale zároveň jezdivá. Dlouhé výjezdy, bez zbytečně nebezbečných sjezdů. Letos bylo sucho, takže to pěkně odsejpalo :) Drásala moc dobře znám, jel jsem ho mockrát, takže vždy jedu po paměti. Značené je to dobře, ale věřím, že kdo jede Drásala poprvé, mohl by někde postrádat mlíko. Problémy jsem měl s řetězem, ale poměrně rychle se mi to podařilo vyřešit a kluky jsem si zase dojel, bylo na začátku druhého okruhu.

 

Co jsi říkal na ten pytel s Kelčkým Javorníkem, když jsi ho jel podruhé ? 

 

JJ: Popravdě jsem na to víc myslel, když jsem to jel v prvním okruhu. Představa, že tam pojedu za 3h znova byla hrozná :) 

 

Takže by jsi raději jel jedno velké kolo ? 

 

JJ: Bylo by to asi pořadatelsky mnohem náročnější, ale bylo by fajn se podívat na nějaká nová místa. Ale já takové extrémní závody za rok mockrát nejedu, takže mi to tolik nevadí. 

 

Jak jsi vnímal atmosféru závodu ? Povzbuzovali tě i závodníci co jsi předjížděl v tom druhém kole? 

 

JJ: Atmosféra závodu byla fantastická. Hned po světovém poháru v Novém Městě to byla nejlepší atmoška. V cíli bylo fakt mraky lidí. Na trati to bylo taky fajn, někteří si všimli loga obr na zádech, tak o to víc povzbuzovali.

 

Je něco co by jsi rád změnil na příští rok?

 

JJ: Co se týče organizace, tak si pohrát se startovním časem obra, bylo by lepší přijet na Tesák aspoň o 15min dřív. Občas bylo dost náročný předjíždet ty lidi kolem toho Kelčáku, určitě to nebylo příjemný i těm předjížděným. A taky už na Drásalovi dlouho nebyl mistrák v maratonu :) 

 

Jak teď vypadá tvůj závodní program ? 

 

JJ: Tenhle týden budu v Itálii, kde budu plnit sponzorské povinnosti a další víkend chci vyrazit na ČP v maratonu do Litvínova. 

 

A co Drásal 2015 ? 

 

JJ: Budu doufám na startu:) 

 

Hodně štestí a dekuji za rozhovor. 

 

JJ :Taky díky. 

 

 

 

 

Hlavní partneři

Kooperativa Veolia Cardion

  

Oficiálni partner mobility

Škoda auto

  

Partneři

logo české spořitelny T-mobile Zdravotní pojišťovna Nutrend Lawi

  

Oficiální dodavatelé

Beko PlayStation Znovín Harfa Sport MTBiker TKF logo Birell Alltraining.cz Dovolená v Rakousku Pompo Coffizz Velkotržnice Lipence Cargo Rajec

  

Dodavatelé cen

Loap Kilpi Horalky logo Craft

  

Generální mediální partner

Nova

Hlavní mediální partneři

Sport iSport Rádio Impuls

  

Mediální partneři

mtbs Cyklistickey

Cyklistická sekce

Trek Giant Rock Machine

  

Za podpory

Centrech rehabilitační a sportovní péče Univerzita Karlova

  

Lokální partneři

Partner Partner Raab Computer TAS