Trasa

 

Za poslední roky se trasa Drásala hodně zrychlila a to nejen vývojem kol a vybavení, výkonnosti jezdců, ale také i zpevněním a někdy i vyasfaltováním lesních cest. Proto jsme se rozhodli vynechat ( na hlavní Trase A ) nejjezdivější úsek trati z Lázů směr Jarcová, asfaltový úsek kolem řeky Bečvy a přes Prženské Paseky zpět na hřeben k Lázům. Trasa A ( v druhém kole i Trasa OBR ) jede z Lázů přímo na hřeben směrem na Troják. “ Pytel “ přes Prženské Paseky pojede pouze Trasa Obr a to jen jednou v prvním kole. Zbrusu nový úsek začíná na Trojáku, odkud bikeři nepojedou dále na Tři kameny, ale vydají se směrem na Velký Grůň, kolem lomu u Hošťálkové a bikovými traily sjedou do Bike Areny Vsetín v Semetíně. Tady bude velká občerstvovačka a servisní depo. Ze Semetína se vydají druhým hřebenem přes Chléviska přes Držkovou, Vlčkovou ( kde se už napojí Trasa B ) kolem hradu Lukov do Lukova kde bude další velká občerstvovačka se servisem. Stoupáním z Lukova se bikeři dostanou na původní trasu, známý hřeben Ondřejovsko, kde se napojí i Trasa C. 

 
Změnou projdou i Trasy B a C. Na Béčku je jedinná změna na 30km, kdy nad stoupáním kolem vodárny z Jestřábí závodníci nesjedou po asfaltu do Fryštáku, ale hřebenem kolem skal na Ondřejovsku se napojí na nový úsek u Vlčkové a pokračují po trase až do cíle. Céčko po výjezdu z Jestřábí pokračuje už po hřebenu směrem na poslední občerstvovačku U dubu a do cíle. 
 
Trasu D jsme upravili na příjemných 14km pro pohodovou jízdu s dětmi nebo seniory. 
 
Suma sumárum, nový úsek je cca o 2km delší a o 350 výškových metrů “ těžší “, zavede vás na další krásný a asi méně navštěvovaný hřeben Hostýnských vrchů, na pěšinky s hraničními kameny, do starých bukových lesů, na louky s krásnými výhledy...  Věříme, že tradičním ůčastníkům připravíme příjemnou změnu, trasu Drásala zavedeme na další krásná místa Hostýnků a OBRům významně zkrátíme úsek, který absolvují 2krát. 

 

Registrace do závodu
 
Pro mnohé z vás to novinka nebude, ale jsou i tací, kteří chtějí jet Drásala poprvé v životě a neví jak s registrací. Jsme součástí seriálu Kolo pro život a registrace do závodu je na seriálových stránkách kolopro.cz , kde je potřeba registrace do seriálu a následně do Bikemaratonu Drásal v záložce závodů. 
 
Nově jsme pro Vás přidali možnost zvýhodněné registrace pro Trasy A a Obr již do 1. května.

Hlavní partneři

Kooperativa Cardion

 Za podpory

PPF Nadace

Oficiálni partner mobility

Škoda auto

 

 

Partneři

logo české spořitelny T-mobile Lawi Balíkovna Nutrend Lesy ČR Zdravotní pojišťovna

 

 

Oficiální dodavatelé

Beko Alpa PlayStation Velkotržnice Lipence TKF Rajec Cargo Horalky Alltraining.cz

 

 

Dodavatelé cen

Loap Kilpi logo 3F logo Dermacol logo Craft

 

 

Generální mediální partner

Nova

Hlavní mediální partneři

iDNES Premium

 

 

Mediální partneři

Rádio Impuls VELO mtbs

Cyklistická sekce

Trek

 

 

Za podpory

Nadace ČEZ Centrech rehabilitační a sportovní péče Kudy z nudy

Marketingový parner

Trek

 

 

Lokální partneři

Partner Partner Raab Computer Decathlon Crussis