Honzo, jak se cítíš na začátku sezóny ? 

 

Né úplne idealně, začínám se vozit na kole po třech týdech. Z Cape Epicu jsem si přivezl zánět achilovky. 

 

 

Když opomeneš ten zánět, jaký to byl zážitek? Cape Epic a Afrika celkově? 

 

Zážitek je to nezapomenutelný. Závod se težko srovnavá se závody co jsem jel doposud. Překvapil mě terén kde se závod jel, čekal jsem více jezdivějši  povrch. Hodne kamenů, neprojetý cesty, singletracky, písek…

 

 

Jaký byl pobyt před závodem? Jak dlouho jste se aklimatizovali ? 

 

Byli jsme tam čtrnáct dní před startem závodu. Bydleli jsme na krásným místě v zátoce s výhledem na oceán. Chvíli nám trvalo, než jsme si zvykli na místní život. Bylo tam cítit napětí mezi bělochy a černochy a nepůsobilo to na nás moc příjemně. Postupem času jsme si zvykli i na extrémní teploty a provoz. Můžu říct, že jsme si to tam nakonec oblíbili.

 

 

A během závodu to probíhalo jak? Bylo to dobře zabezpečený ? 

 

Během závodu to už bylo úplně na klid. Tam jsme se s chudými černochy nedostali vůbec do kontaktu a celkově to bylo výborně zabezpečený. Většinou jsme jezdili po soukromých cestách, kde se normální lidi ani nedostanou, takže tam nic nehrozilo. A vždy bylo celé zázemí závodu v oploceném areálu, kam se kromě účastníku závodu nikdo nedostal. 

 

A jak ti sedělo závodění ve dvojici?

 

Závod dvojic jsem nikdy nejel, takže to bylo úplně něco jínýho. Vždycky v té dvojici je na tom někdo líp a někdo hůř a většinou kdo je na tom hůř, tak si to vyžere od začátku až do konce. Já jsem byl na tom celkově o trošku hůř než Filip, takže jsem si to docela užíval :) Ale zpětně mám z toho dobrý pocit, neměli jsme žádný technický problém a výkonostně jsme to drželi až do konce stejně. S celkovým dvanáctým místem jsme hodně spokojení. 

 

 

Co tě čeká v nejbližší době a jaký jsou tvoje cíle na letošní sezónu?  

 

V prvé řadě teď musím doléčit achilovku a znovu se začnu připravovat na závody. Rád bych měl už v červnu dobrou formu na MČR v maratonu s následnou nominací na MS do Itálie. Potom se připravit na ostatní český poháry v maratonu a na velký maratony jako je Drásal, Malevil a Sudety. Rád bych se dostal i na zahraniční závod. 

 

Když už zmiňuješ Drásala…budeš chtít obhájit vítěztví na Obrovi, nebo se vrátíš na klasickou 115km dlouhou trasu? 

 

Asi to rozhodnutí nechám až na poslední týden před závodem jako loni. To se mi jezdilo aktuálně dobře, tak jsem jel Obra. 

 

Takže se na Obra nebudeš speciálně připravovat? 

 

 Myslím, že v mým případě není nutný se na něj cíleně připravovat. S tou přípravou, kterou mám na ostatní maratony, se tak dlouhý jednorázový závod objet dá. Kdyby se jednalo o týdenní etapák, tak tam už je ta příprava nutná. 

 

 

Změnil jsi přípravu oproti jiným sezonám? 

 

Co se týče tréninků, tak jedu stejný model jak v jiných sezonách. Zkusil jsem zařadit jednu novinku a na jaře jsem vyzkoušel jízdu na trenažeru s elektrostimulací celýho těla. To bylo hodně náročný a pomohlo mi to. Jinak od loňské sezóny jsem změnil stravovací návyky. Nejím mléčné výrobky a maso, ale rybu si rád dám. 

 

Hodně lidí si to bez masa nedokáže představit. Co Tě k tomu vedlo? 

 

Změnil jsem to kvůli zdraví. Měl jsem hodně problému se záněty průdušek a vynechaní laktózy a masa mě hodně pomohlo. Vlastně jsem od té doby nebyl nemocný. 

 

Děkujeme za rozhovor a hlavně ať je achilovka brzo v pohodě ! 

 

Taky děkuju. 

 

BIO : 

  • jméno : Jan Jobánek
  • přezdívka : Džobr
  • věk : 31
  • bydliště : Brno
  • tým : Superior MTB Team
  • TOP výsledky : 4. místo na ME v maratonu, vítězství na nejvetších českých maratonech: Šela, Malevil, Drásal, Sudety, Most
  • zájmy : lyžování, hory, dobrá káva

 

Hlavní partneři

Kooperativa Veolia Cardion

  

Oficiálni partner mobility

Škoda auto

  

Partneři

logo české spořitelny T-mobile Zdravotní pojišťovna Nutrend Lawi

  

Oficiální dodavatelé

Beko PlayStation Znovín Harfa Sport MTBiker TKF logo Birell Alltraining.cz Dovolená v Rakousku Pompo Coffizz Velkotržnice Lipence Cargo Rajec

  

Dodavatelé cen

Loap Kilpi Horalky logo Craft

  

Generální mediální partner

Nova

Hlavní mediální partneři

Sport iSport Rádio Impuls

  

Mediální partneři

mtbs Cyklistickey

Cyklistická sekce

Trek Giant Rock Machine

  

Za podpory

Centrech rehabilitační a sportovní péče Univerzita Karlova

  

Lokální partneři

Partner Partner Raab Computer TAS