Honzo, dokážes spočitat po kolikáté už budeš stat na startu v Holešově?

Přesně to už asi ani nespočítám, ale už těch zářezů bude určitě přes deset. Jednou jsem jel padesátku. Potom minimálně pětkrát klasiku a letos se postavím pošesté na start OBRa.


Řadíš se opět k favoritům závodu společne s Višnou a Bublou, řekl bych díky svojí obrovské houževnatosti a obrovským zkušenostem. Jsi stále v takové formě jako v předešlých letech?

Ono je strašně těžký před takto dlouhým a obtížným závodem určovat nějaký favority. Já osobně se takto necítím. Výkonnostně na tom nejsem špatně, ale už v prvních letošních závodech ukázali kluci, že jsou silnější. Obr ale není jen o výkonnosti, mojí výhodou můžou být zkušenosti, který jsem za ty roky nasbíral. Svou roli hraje třeba i štěstí na defekty. Forma není zlá, ale v minulosti jsem už na tom byl samozřejmě i líp J. Tenhle závod je hlavně o vytrvalosti a tu si snažím udržovat, přestože toho času na trénink už není tolik, co dřív.

Co je podle Tebe motivací absolvovat tak těžký závod?

Pro mě, a myslím, že podobně to má většina startujících, je to výzva. Možná by se mohlo zdát, že už toho mám hodně za sebou a že něco jako OBR mě nemůže rozhodit, ale není to tak. Na start se pokaždé stavím s tím, že nevím, jestli to dám. Vím, že během toho závodu si šáhnu na úplný svoje dno a to nejen to fyzický, budu se muset překonávat a to mě motivuje Obra jezdit znova.

Máš na výběr pevné i celoodpružené kolo, jakou variantu vybereš a proč?

Na výběr nemám. Celoročně jezdím na fullu Superior XF Team Issue a takto mi to vyhovuje. Nejsem zastánce změn kola podle terénu. Na fulla jsem zvyklej, pár gramů navíc neřeším, pružení se dá zamčít a naopak jízda na něm je komfortnější na rozbitých úsecích. Můžu tak pošetřit síly a trochu i „vypnout“ v místech, kde bych na pevňáku poskakoval a musel se naplno soustředit.

Tyto extrémní závody jsou o schopnosti přijímat a ekonomicky využívat energii. Na jakou stravu na zavodě spoléháš Ty a co je tvým oblíbeným jídlem, když pominu energetické gely?

Tak zrovna ty gely moc nemusím J. Ty přicházejí na řadu, jen když normální stravu podcením nebo do úplnýho závěru závodu. Jinak spolíhám na různé ovesné tyčinky, nejraději mám ty, které si sám vyrobím. Nepohrdnu ale ani třeba banánama z občerstvovaček. Mám ověřený, že ten jeden závod se dá objet jen na sladkých věcech. Kdyby to mělo být více dnů po sobě tak nevím, jestli by už můj žaludek neprotestoval J.

Generální partner

logo české spořitelny

 

 

Hlavní partneři

Kooperativa Škoda auto Cardion

 Generální mediální partner

Česká televize

Hlavní mediální partner

iSport.cz Impuls

 

 

Partneři

BMC Strabag Nutrend Zdravotní pojišťovna Lesy ČR Lawi SPORT INVEST SkiResort

 

 

Oficiální dodavatelé cen

Beko logo 3F Kilpi niceboy Sport Obchod Loap

 

 

Oficiální dodavatelé

Rajec Cargo logo Birell Preventan Sport TKF VT Odkolek Toi Toi

 

 

Mediální partneři

VELO iVELO CYKLO turistika mtbs Cykloserver

 

 

Intitucionální partneři

MŠMT MO AČR ČUS Rakousko MMR Česko jede

 

 

Lokální partneři

Partner Partner

Stanion
 
 
Závod se koná pod záštitou hejtmana Zlínského kraje Jiřího Čunka a starosty města Holešov Mgr. Rudolfa Seiferta.