Trasa

 

Za poslední roky se trasa Drásala hodně zrychlila a to nejen vývojem kol a vybavení, výkonnosti jezdců, ale také i zpevněním a někdy i vyasfaltováním lesních cest. Proto jsme se rozhodli vynechat ( na hlavní Trase A ) nejjezdivější úsek trati z Lázů směr Jarcová, asfaltový úsek kolem řeky Bečvy a přes Prženské Paseky zpět na hřeben k Lázům. Trasa A ( v druhém kole i Trasa OBR ) jede z Lázů přímo na hřeben směrem na Troják. “ Pytel “ přes Prženské Paseky pojede pouze Trasa Obr a to jen jednou v prvním kole. Zbrusu nový úsek začíná na Trojáku, odkud bikeři nepojedou dále na Tři kameny, ale vydají se směrem na Velký Grůň, kolem lomu u Hošťálkové a bikovými traily sjedou do Bike Areny Vsetín v Semetíně. Tady bude velká občerstvovačka a servisní depo. Ze Semetína se vydají druhým hřebenem přes Chléviska přes Držkovou, Vlčkovou ( kde se už napojí Trasa B ) kolem hradu Lukov do Lukova kde bude další velká občerstvovačka se servisem. Stoupáním z Lukova se bikeři dostanou na původní trasu, známý hřeben Ondřejovsko, kde se napojí i Trasa C. 

 
Změnou projdou i Trasy B a C. Na Béčku je jedinná změna na 30km, kdy nad stoupáním kolem vodárny z Jestřábí závodníci nesjedou po asfaltu do Fryštáku, ale hřebenem kolem skal na Ondřejovsku se napojí na nový úsek u Vlčkové a pokračují po trase až do cíle. Céčko po výjezdu z Jestřábí pokračuje už po hřebenu směrem na poslední občerstvovačku U dubu a do cíle. 
 
Trasu D jsme upravili na příjemných 14km pro pohodovou jízdu s dětmi nebo seniory. 
 
Suma sumárum, nový úsek je cca o 2km delší a o 350 výškových metrů “ těžší “, zavede vás na další krásný a asi méně navštěvovaný hřeben Hostýnských vrchů, na pěšinky s hraničními kameny, do starých bukových lesů, na louky s krásnými výhledy...  Věříme, že tradičním ůčastníkům připravíme příjemnou změnu, trasu Drásala zavedeme na další krásná místa Hostýnků a OBRům významně zkrátíme úsek, který absolvují 2krát. 

 

Registrace do závodu
 
Pro mnohé z vás to novinka nebude, ale jsou i tací, kteří chtějí jet Drásala poprvé v životě a neví jak s registrací. Jsme součástí seriálu Kolo pro život a registrace do závodu je na seriálových stránkách kolopro.cz , kde je potřeba registrace do seriálu a následně do Bikemaratonu Drásal v záložce závodů. 
 
Nově jsme pro Vás přidali možnost zvýhodněné registrace pro Trasy A a Obr již do 1. května.

Generální partner

logo české spořitelny

 

 

Hlavní partneři

Kooperativa Škoda auto Cardion

 Generální mediální partner

Česká televize

Hlavní mediální partner

iSport.cz Impuls

 

 

Partneři

BMC Strabag Nutrend Zdravotní pojišťovna Lesy ČR Lawi SPORT INVEST SkiResort

 

 

Oficiální dodavatelé cen

Beko logo 3F Kilpi niceboy Sport Obchod Loap

 

 

Oficiální dodavatelé

Rajec Cargo logo Birell Preventan Sport TKF VT Odkolek Toi Toi

 

 

Mediální partneři

VELO iVELO CYKLO turistika mtbs Cykloserver

 

 

Intitucionální partneři

MŠMT MO AČR ČUS Rakousko MMR Česko jede

 

 

Lokální partneři

Partner Partner

Stanion
 
 
Závod se koná pod záštitou hejtmana Zlínského kraje Jiřího Čunka a starosty města Holešov Mgr. Rudolfa Seiferta.